Conductive PVC Yer

Conductive PVC Yer Kaplamaları , Homojen yapıdaki ürünler içerisinde sınıflandırılan,özel amaçlı kaplamalardır.
 

Homojen yapıdadır, Tam iletkendir, Yüksek mukavemete sahiptir, Karo veya rulo şekilde olabilir, 2 mm kalınlığa sahiptir, Desen ve renk seçeneği sınırlıdır, Uygulama tekniği ve sarf malzemeleri farklıdır, Ancak uzman bir ekip tarafından uygulanabilir.

Ortamda biriken statik elektriğin topraklanabilmesi amacı ile kullanılırlar.Statik elektriğin biriktiği ortamlarda gerek insan ve gerekse cihazlardaki elektrik yükü, arızalara sebebiyet vermektedir.Bu sebeple conductive ürünler içerdikleri karbon kılcallar vasıtası ile ve iletkenliğini sağlayacak özel döşeme tekniği ile ortamdaki elektriğin topraklanma görevini üstlenirler. Conductive kaplamalar genel olarak çok farklı desenlerde üretilmezler,genellikle yönsüz,granit ,kumlu desen yapılarındaüretilmişlerdir. Çünkü ürünlerden aslolarak estetik değil işlevsel bir beklenti sözkonusudur.Çıplak gözle dahi ürünün içerisinde ve alt katmanında siyah renkteki karbon kılcallar görülebilmektedir.Hastanelerin oprasyon odaları,bilgi işlem merkezleri gibi teknolojik ekipmanın yoğun ve hassas olduğu alanlar için geliştirilmişlerdir.
 

Uygulama Alanları

Hastanelerin operasyon bölümleri ( Ameliyathane v.s. )
Bilgi işlem merkezleri
Teknik bakım servisleri
‘Server’ odaları,
 

Şeklinde sıralanabilir.

Eğer elinizde konu ile ilgili şartnameniz var ise buna uygun ürün ile ilgili bilgi sorabilirsiniz.Yok ise Şartnameler ve Belgeler adımından detaylı bilgi alabilirsiniz.